FRYZURA OKOLICZNOŚCIOWA ŚLUB

Jak przygotować włosy przed fryzurą

stylizacja włosów z podpięciem

Odpowiednie przygotowanie włosów przed fryzurą okolicznościową wpływa na jej trwałość oraz na zdrowie włosów. Sprawdź, co powinnaś zrobić przed wizytą, by włosy dobrze złapały skręt i były trwałe.

Przygotowanie włosów przed stylizacją fryzury okolicznościowej

Stylizacja fryzury okolicznościowej często wykonywana jest na suchych włosach, ponieważ jest wtedy trwalsza. Włosy powinny być umyte poprzedniego dnia wieczorem lub tego samego dnia rano i dobrze wysuszone suszarką min. 3-4 h przed spotkaniem. Włosy nie mogą być wilgotne, ponieważ wpływa to na nie negatywnie podczas stylizacji gorącymi sprzętami (np. prostownicą lub lokówką) oraz na trwałość fryzury, bowiem wilgoć je rozprostowuje.

Krok po kroku

  1. Skórę głowy umyj dwa razy szamponem, by włosy przy nasadzie były dobrze oczyszczone i świeże.
  2. Na końcówki nałóż lekką odżywkę ze spłukiwaniem, by się nie elektryzowały.
  3. Na koniec spłucz je bardzo dobrze wodą, żeby nigdzie nie zostały resztki szamponu lub odżywki, które mogą dać efekt nieświeżych włosów.
  4. Nie nakładaj masek, olejków i produktów bez spłukiwania, ponieważ mogą obciążyć włosy i zmniejszać ich podatność na skręt.
  5. Wysusz porządnie włosy suszarką. Suszarkę zawsze ustawiaj tak, by strumień powietrza był skierowany zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a nie „pod włos”. By dodać im objętości od nasady, susz włosy również głową w dół. Daj im potem jeszcze 3 h na zupełne odparowanie wody przed stylizacją włosów gorącymi sprzętami.

Zobacz również:

Zapraszam do zapisów na makijaże i stylizacje fryzur.