WARSZTATY MAKIJAŻU

5 błędów w codziennym makijażu brwi

blog bledy makijazu brwi

5 podstawowych błędów w codziennym makijażu brwi – sprawdź, czy ich nie popełniasz

Brwi to ważny element naszej twarzy. Ich kształt oraz intensywność wpływa na to, w jaki sposób jesteśmy odbierani. Kolor i kształt brwi wpływa na rysy twarzy, jej wyraz oraz proporcje. Istotne jest to, by makijaż brwi wyglądał naturalnie na twarzy.

Zapoznaj się z listą zawierającą przykładowe błędy w makijażu brwi i sprawdź, czy któregoś błędu nie popełniasz. Następnie zobacz również rozwiązania, jak uniknąć tych błędów.

5 błędów w makijażu brwi

  1. Brak widocznego kształtu i koloru brwi sprawia wrażenie, że czegoś na twarzy brakuje.
  2. Zbyt mocno zaznaczone brwi sprawiają, że pierwsze co rzuca się w oczy to właśnie brwi, które przytłaczają i przyciągają całą uwagę.
  3. Za ciemne i ostro zakończone początki brwi (wewnętrzne strony), nadają twarzy srogi i nienaturalny wygląd.
  4. Zbyt mocno wyregulowane i zbyt wygięte brwi powodują, że oko wygląda na opuchnięte i sprawia wrażenie opadającego, a twarz wygląda na większą.
  5. Napinając czoło i unosząc brwi podczas ich malowania, uzyskany kształt końcowy będzie nienaturalny, gdy później je rozluźnimy.

5 rozwiązań – poprawny makijaż brwi

  1. Jeśli naturalnie Twoje brwi są bardzo jasne, delikatne lub rzadkie – warto podkreślić je chociaż trochę.
  2. Wybieraj kolory produktów do brwi w jasnych lub średnich brązach – podkreślą brwi, ale nie przytłoczą. Nawet jeśli jesteś ciemną brunetką, warto zacząć od średnich kolorów i sprawdzić, czy nie dają wystarczającego efektu. Rzadko która kobieta potrzebuje produktów do brwi w kolorze ciemnego brązu lub czarnego.
  3. Delikatnie zaznaczaj początki brwi i wyczesuj nadmiar produktu szczoteczką do brwi.
  4. Nie reguluj dolnej linii brwi w cienki i okrągły łuk.
  5. Podczas malowania brwi i ich regulacji, niech twarz ma naturalny wyraz – nie napinaj czoła, nie marszcz brwi i ich nie unoś.

Makijaż brwi

Jeśli naturalnie masz jasne lub rzadkie brwi, warto je delikatnie podkreślić, by stworzyły ramę dla twarzy. Ich intensywność warto dostosować również do całego makijażu oczu i twarzy. Jeśli robimy bardzo delikatny makijaż dzienny, to brwi powinny być również delikatnie podkreślone. Jeśli wykonujemy mocniejszy makijaż wieczorowy, to brwi mogą być trochę ciemniejsze niż ich dzienna wersja, tak by wszystko tworzyło spójną całość. Patrząc na całą twarz, należy zwrócić uwagę, by efekt końcowy makijażu brwi był naturalny, a nie przerysowany.

Checklista makijażu dziennego

E-book Tajniki makijażu dziennego

Chcesz poznać więcej wskazówek do każdego etapu Twojego makijażu dziennego? Sprawdź e-book, który przygotowałam na podstawie przeprowadzanych warsztatów makijażu z wieloma klientkami.

E-book Tajniki makijażu dziennego to prosty poradnik, który pomoże Ci wyeliminować błędy w Twoim codziennym makijażu, które popełnia wiele kobiet. Znajdziesz w nim wiele istotnych wskazówek i ważnych informacji dotyczących każdego etapu makijażu. Oprócz tego możesz korzystać z checklisty o przydatnych kosmetykach oraz makijażu krok po kroku.

Warsztaty makijażu dziennego

Chciałabyś przećwiczyć razem ze mną jak zrobić efektowny, ale jednocześnie naturalny makijaż brwi? Może wciąż zastanawiasz się czym malować brwi i jakie rodzaje kosmetyków oraz kolory dobrać do Twojej urody. Czy wybrać cienie do brwi, kredki czy pomady? Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze kosmetyków i nauce malowania się na co dzień, to zapraszam do zapisu na warsztaty makijażu. Na Indywidualnych Warsztatach Makijażu pokażę Ci w praktyce krok po kroku m.in. jak poprawnie malować brwi oraz jak dobrać odpowiedni kolor produktów. Pełny zakres warsztatów obejmujących pełny makijaż, znajdziesz na stronie:

Jeśli masz jakieś pytania albo chcesz umówić się na warsztaty makijażu lub makijaż okolicznościowy to zapraszam do kontaktu:

ZOBACZ: JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED MAKIJAŻEM?

Odpowiednia pielęgnacja skóry przed makijażem jest bardzo istotna i wpływa na wygląd końcowy oraz trwałość makijażu.

Więcej wskazówek makijażowych udostępniam na moim Instagramie oraz Facebooku – zaobserwuj mój profil i bądź na bieżąco.