MAKIJAŻ PORADY ŚLUB

Plan przygotowań w dniu ślubu

makijaz slubny przygotowania plan dnia slubu

Plan przygotowań w dniu ślubu

Czy zastanawiasz się jak odpowiednio rozplanować przygotowania w dniu Twojego ślubu? O której musisz wstać? Na którą godzinę najlepiej umówić się na makijaż ślubny i fryzurę? Jak to wszystko odpowiednio ułożyć w czasie, byście nie musieli się stresować czy ze wszystkim zdążycie oraz czy o czymś nie zapomnicie? Jak zminimalizować ryzyko ewentualnych opóźnień? Przygotuj szczegółowy plan organizacji dnia ślubu, by ograniczyć stres i pośpiech w tym dniu do minimum.

Elementy, które powinniście uwzględnić w swoim harmonogramie dnia ślubu

Weź pod uwagę poniższe aspekty Waszego dnia licząc „od końca”, czyli zapisując sobie na końcu godzinę ceremonii, którą macie ustaloną, a następnie licząc czas potrzebny na kolejne elementy – zapisuj sobie wcześniejsze godziny kolejnych punktów dnia. W ten sposób stworzysz harmonogram przygotowań ślubnych i plan dnia ślubu.

1. Godzina ślubu

Zapisz umówioną godzinę ślubu, o której zaczyna się ceremonia w Kościele/USC/plenerze. Zastanów się na ile wcześniej powinniście być na miejscu i zapisz również tę godzinę.

2. Czas dojazdu

Sprawdź ile czasu potrzebujecie na dojazd wliczając zapas czasu. Zastanów się czy w drodze możecie spotkać „bramy weselne”, korki itp.

delikatny makijaz slubny sesja
Przygotowania P. Agaty w dniu ślubu. Makijaż: Agata Pustoła. Foto: maciejrepecki.pl

3. Sesja z fotografem z przygotowań i błogosławieństwa, jeśli macie to w planach

Zapytaj fotografa ile czasu planuje przeznaczyć na zdjęcia z przygotowań, o której planuje u Was być i czy coś powinniście przygotować. Doświadczony fotograf dokładnie pokieruje Was w tym punkcie.

makijaze Panny Mlodej i mamy Warszawa pakiet slubny z dojazdem
Przygotowania P. Agaty w dniu ślubu. Makijaż: Agata Pustoła. Foto: maciejrepecki.pl

4. Ubranie się w stroje ślubne

Najprawdopodobniej przy ubieraniu sukni ślubnej przyda Ci się pomoc mamy, świadkowej lub innej osoby. Lepiej nie ubierajcie się na ostatnią chwilę, bo w pośpiechu możecie coś uszkodzić. Dlatego też upewnij się, że osoba, która ma Ci pomóc będzie w danym momencie dostępna.

5. Czas na jedzenie

Pamiętajcie by zaplanować sobie co i kiedy zjecie, by nie burczało wam w brzuchach podczas ceremonii lub żeby nie było wam słabo, gdy głód połączy się ze stresem. Najlepiej przygotujcie sobie coś lekkostrawnego i zjedzcie na spokojnie. Możecie zaplanować również lekkie i szybkie przekąski w trakcie wcześniejszych przygotowań (np. bakalie).

6. Makijaż ślubny

 • Jeśli dojeżdżasz na makijaż sprawdź i dodaj czas dojazdów.
 • Jeśli makijażystka dojeżdża do Ciebie i kobiet z Twojego otoczenia, weź pod uwagę również czas na wszystkie makijaże, by wszystkie Panie były gotowe na czas, uwzględniając zapas czasowy. Dobrze żebyś Ty jako Panna Młoda np. była malowana przedostatnia – makijaż będzie świeży, ale też nie będziesz się stresować czy na pewno zdążysz ze wszystkim gdyby okazało się, że jest jakieś opóźnienie. Weź pod uwagę również możliwość wykonania przez makijażystkę korekty cery Pana Młodego, by dobrze wyglądał wspólnie z Tobą na zdjęciach – niech narzeczony uwzględni to w swojej rozpisce czasowej oraz lokalizacyjnej.
 • Załóż bluzkę z podobnym dekoltem jak suknia ślubna, by makijażystka mogła wyrównać koloryt lub rozświetlić dekolt, jeśli będzie widoczny w sukni ślubnej.
 • Jeśli masz zamiar mieć soczewki kontaktowe w dniu ślubu to załóż je przed makijażem.
 • Słuchaj porad swojej makijażystki.

ZOBACZ: JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MAKIJAŻU PRÓBNEGO ŚLUBNEGO?

Sprawdź, jak określić wizję swojego makijażu.

backstage przygotowania makijaz slubny plan dnia

7. Fryzura ślubna

 • Jeśli dojeżdżasz na fryzurę sprawdź i dodaj czas dojazdów.
 • Jeśli fryzjerka dojeżdża do Ciebie i kobiet z Twojego otoczenia, weź pod uwagę również czas na wszystkie fryzury. Dobrze żeby fryzura była zrobiona przed makijażem – ciepło lokówki i innych sprzętów nie wpłynie wtedy negatywnie na makijaż.
 • Pamiętaj również o tym, że swój obecny strój musisz zdjąć i przebrać się w suknie ślubną, więc nie zakładaj nic z wąskim dekoltem, co może zniszczyć fryzurę i makijaż. Możesz założyć np. rozpinaną koszulę, rozpinaną sukienkę, bluzkę z dekoltem.
 • Zapytaj fryzjerki czy zaleca Ci umycie włosów wcześniej czy jeśli dojeżdżasz do salonu to będziecie myć głowę przed czesaniem. Większość fryzjerek zaleca umyć i wysuszyć włosy poprzedniego dnia wieczorem lub min. 4h przed stylizacją fryzury, ponieważ włosy muszą dobrze odparować. W ten sposób włosy są bardziej podatne na stylizację włosów, a loki i fryzura są trwalsze.
 • Słuchaj porad swojej fryzjerki.
Korekta Pana Mlodego Warszawa
Korekta Pana Młodego. Makijaż: Agata Pustoła. Foto: maciejrepecki.pl

8. Poranny prysznic, pielęgnacja cery

Weź spokojny prysznic oraz zadbaj rano o swoją skórę, by była dobrze oczyszczona oraz nawilżona – nałóż krem nawilżający. Na dobrze przygotowanej skórze makijaż ślubny będzie ładnie wyglądał oraz lepiej będzie się trzymał.

ZOBACZ: JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED MAKIJAŻEM?

Odpowiednia pielęgnacja na kilka miesięcy przed ślubem jest również bardzo istotna i wpływa na wygląd końcowy oraz trwałość makijażu.

9. Porządne, lekkie śniadanie

Zaplanujcie lekkie, ale porządne śniadanie – musicie mieć siłę na wszystkie powyższe przygotowania w tym dniu.

10. Pobudka

O której musisz wstać, żeby spokojnie zdążyć z powyższymi elementami, nie spieszyć się i bez niepotrzebnego stresu przeżyć ten wspaniały dzień?

makijaż ślubny Warszawa
Makijaż próbny ślubny. Makijaż: Agata Pustoła.

Dodatkowe pytania:

 • Czy ktoś odbierze bukiet z kwiaciarni czy kwiaciarnia dostarczy je do Was? (Jeśli ktoś ma odebrać kwiaty z kwiaciarni ustal to wcześniej z daną osobą oraz przekaż jej również wcześniej dokładny adres.)
 • Czy planujesz w tym dniu jeszcze załatwiać coś na sali? Czy musisz dodać do swojego planu dnia również ten element?

W dniach poprzedzających zaplanuj i zadbaj o:

Zapytaj koniecznie każdego ze swoich usługodawców ile czasu potrzebują na wykonanie swojej pracy: makijaż, fryzurę, sesję z przygotowań itp. Oni wiedzą najlepiej ile czasu musisz zarezerwować na dane usługi oraz mają też dużo większe rozeznanie jak w praktyce wygląda dzień ślubu, ponieważ często w nich uczestniczą. Każda osoba pracuje też we własnym tempie, dlatego nie opieraj się wyłącznie na informacjach usłyszanych od koleżanek ile czasu u nich to zajęło, ponieważ indywidualny czas może się różnić.

Zapisując wszystkie punkty dnia ślubu, będziesz bardziej przygotowana i spokojna w tym dniu. Mogą pojawić się i tak nagłe, nieplanowane sprawy, ale rozpisany plan dnia ślubu na pewno ograniczy niespodzianki i opóźnienia do minimum.

PODOBNE WPISY:

 • ZALECENIA
  Zalecenia przed makijażem Poniżej znajdują się porady i zalecenia dotyczące przygotowania skóry twarzy przed makijażem. Bazując na doświadczeniu oraz zdobytym wykształceniu jako makijażystka i kosmetyczka opiszę, co możecie …
 • Jak przygotować się do makijażu próbnego ślubnego?
  Jak przygotować się do makijażu próbnego ślubnego? Przed Tobą ślub? Jesteś w trakcie przygotowań przedślubnych? W takim razie na pewno wybierasz usługodawców na swój wielki dzień, w tym …