Ważne informacje dla klientek przed lekcją makijażu i analizą kolorystyczną
Warsztaty makijażu
Co przynieść na naukę makijażu?
Jeśli masz swoje kosmetyki do makijażu i pielęgnacji (krem/baza) oraz pędzle to przynieś je na warsztaty. Zabierz także te rzadko używane lub których nie wiesz, jak stosować. Omówimy również, w jaki sposób używać danych kosmetyków i akcesoriów oraz co można dodać, usunąć lub zmienić i na jakie produkty. Pędzle najlepiej, żeby były umyte i czyste (schną ok. 24 h).
Jak się ubrać na warsztaty?
Ubierz się w bluzkę, w której widać szyję oraz dekolt, czyli np. klasyczny top na cienkich ramiączkach. Do oceny tonacji skóry oraz doboru odpowiedniego koloru podkładu, potrzebujemy widzieć koloryt twarzy, szyi i dekoltu. Najlepiej wybierz bluzkę w stonowanym kolorze (beżowy, biały).
Zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. Stan cery wpływa na wygląd końcowy makijażu.
Analiza kolorystyczna
Kiedy najlepiej wykonywać analizę kolorystyczną?
Podczas analizy oceniamy trzy podstawowe wskaźniki urody, po których diagnozuje się typ kolorystyczny: skórę, włosy, oczy. Bierzemy pod uwagę m.in. ich odcień, jasność, intensywność. Dlatego do trafnej diagnozy ważne jest, by w miarę możliwości były widoczne ich naturalne odcienie.
- Bez opalenizny. Podczas diagnozy kolorystycznej skóra nie powinna być opalona. Najlepsze pory roku na analizę kolorystyczną to przede wszystkim późna jesień, zima, wczesna wiosna. Przed analizą nie powinno się korzystać również na twarz i ciało z balsamów brązujących, samoopalaczy, solarium, opalania natryskowego itd.
- Z możliwie widocznymi naturalnymi kolorami. Jeśli jest możliwość, to najlepiej, żeby było widać choć trochę również naturalny kolor włosów i brwi, więc dobrze, żeby włosy nie były świeżo po fryzjerze i koloryzacji, a brwi dopiero co po hennie. Można również przynieść zdjęcia z wcześniejszych lat przed koloryzacją.
- Na wypoczętej twarzy. Diagnozę kolorystyczną powinno wykonywać się na wypoczętej twarzy, bez chwilowych oznak zmęczenia i niewyspania, więc przed spotkaniem warto zadbać o odpowiedni sen. Choroby i przeziębienie również mogą zaburzyć naturalną kolorystykę.
- Nie bezpośrednio po inwazyjnych zabiegach. Przed analizą nie umawiaj się na zabiegi twarzy, które mogą podrażnić skórę i zmienić chwilowo jej koloryt. Poprzedniego dnia nie stosuj również drażniących lub nowych kosmetyków, by nie wystąpiło niespodziewane podrażnienie i zaczerwienienie.
Co założyć na analizę?
- Neutralny kolorystycznie strój, z dekoltem. Załóż bluzkę w stonowanym, neutralnym kolorze, w której widać również szyję oraz dekolt, byśmy mogły w pełni ocenić koloryt skóry twarzy i ciała.
- Bez biżuterii. Należy zdjąć ozdoby, kolczyki, kolorowe opaski, spinki itd. Najlepiej związać włosy w kucyk.
- Bez kolorowych soczewek.
- Bez makijażu. Warto przyjść na spotkanie bez makijażu, ponieważ skóra świeżo po demakijażu może być zaczerwieniona, co może zaburzać analizę (chwilowe niedoskonałości mogą być zakryte punktowo lekkim korektorem).